Mamy nowego komendanta. Zmiany w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Komendant Powiatowy starszy brygadier Marcin Szymański przeszedł na emeryturę. Na jego stanowisko powołany został dotychczasowy zastępca – starszy brygadier Krzysztof Kowalski. Teraz funkcję zastępcy pełni brygadier Mirosława Wójcik. 

Bez niespodzianek odbyła się wczorajsza (31.01) uroczystość w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży
Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Po 30 latach służby na emeryturę odszedł st. bryg. Marcin Szymański, który funkcję komendanta pełnił 5 lat. 
– Kiedy skończyłem szkołę średnią marzyłem, żeby dostać się do Szkoły Głównej Pożarniczej. Jak się do niej dostałem, marzyłem, żeby ją ukończyć. Gdy ją skończyłem – marzyłem, aby dostać się do straży. Jak już się dostałem to marzyłem, żeby zostać komendantem – żartował podczas zmiany na funkcji komendanta st. bryg. Marcin Szymański. 

Tuż po zdaniu obowiązków przez ustępującego z funkcji komendanta, odczytane zostało powołanie. Stanowisko Komendanta Powiatowego objął st. bryg. Krzysztof Kowalski. A na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego powołana została bryg. Mirosława Wójcik. 
– Jest to pierwsza kobieta na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego w województwie łódzkim od ponad 150 lat – mówił nadbrygadier Grzegorz Janowski, Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi. 

Podziękowań, gratulacji i miłych słów od przybyłych gości nie było końca. Zdjęcia z uroczystości zobaczycie w naszej galerii.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz