Maraton pływacki i żeglarskie piosenki już w najbliższą sobotę (22.07) nad rawskim zalewem. Specjalnie dla Was przedstawiamy program wydarzeń

erawaMiasto
komentarzy

Jeden dzień i dwie imprezy. Zapraszamy serdecznie nad Zalew Dolna do Rawy Mazowieckiej. 

Dużym atutem Rawy Mazowieckiej niewątpliwie jest zalew. Nic więc dziwnego, że podczas wakacji to właśnie tu toczy się życie. Podobnie będzie także w nadchodzący weekend. W sobotę (22.07) czekają na Was dwa wydarzenia. 

Pierwszym z nich jest Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna i pamięci Marcina Kaźmierskiego organizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Rawie Mazowieckiej. To największy i chyba najstarszy w centralnej Polsce maraton pływacki. Od 29. lat odbywa się w Rawie Mazowieckiej i przyciąga wielu pływaków. 

Podczas tegorocznej edycji, podobnie jak w minionych latach, zawodnicy popłyną w 7 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.
– W tym roku kategorie U-8 i U-10 popłyną swoje dystanse na strzeżonym kąpielisku. Mamy nadzieję, że dzięki temu młodzi pływacy przekonają się do pływania w wodach rawskiego zalewu – mówi Sebastian Zbiros z WOPR w Rawie Mazowieckiej. 

Biuro zawodów znajdziecie przy przystani w Rawie, zapisy będą przyjmowane od godziny 10:00. Pływacy wystartują w samo południe. Na wszystkich uczestników imprezy czekają pamiątkowe medale, a na najlepszych puchary i nagrody. 

Tuż po zmaganiach w wodzie przyjdzie pora na najmłodszych. Od godziny 14:00 do 18:00 moc atrakcji, a wsród nich piracki statek oraz konkursy z nagrodami. 

Nad rawskim zalewem warto zostać do wieczora. O godzinie 19:00 rozpocznie się bowiem impreza „Rawa żąda dostępu do morza, Na żeglarską nutę”, a w jej ramach koncerty: Jolly Roger Rock, HERN – Wiktoria Grudniok, Janusz Nastarowicz, Mietek Folk.

Na drugą część sobotnich wydarzeń zaprasza Stowarzyszenie Rawa i Przyjaciele. 
Współorganizatorem imprez jest Urząd Miasta Rawa Mazowiecka. Serwis eRawa.pl objął zarówno Maraton Pływacki, jak i imprezę „Rawa żąda dostępu do morza” patronatem medialnym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz