Marzenia się spełniają. Tym razem w ich realizacji pomogła Fundacja Dziecięca Fantazja, która zawitała do Rawy Mazowieckiej i obdarowała Roberta…

erawaMagazyn
komentarzy

Na początku lipca, podczas Podróży Spełnionych Fantazji, rzeczywistością stało się marzenie 17-letniego Roberta z Rawy, który choruje na dystrofię mięśniową typu Duchenne’a. Młody rawianin spędza bardzo dużo czasu w szpitalach, a pobyt w domu jest prawdziwym szczęściem. Robertowi dłuży się jednak czas, a postępująca choroba uniemożliwia wszelką rozrywkę. Chłopak marzył więc o posiadaniu konsoli Xbox, na której mógłby grać w gry sportowe i samochodowe. Z pomocą przyszła Fundacja Dziecięca Fantazja, ofiarując Robertowi wymarzony sprzęt.

Choć Robert był onieśmielony wizytą wolontariuszy, prezenty sprawiły mu ogromną radość.

Jak mówią słowa piosenki „Marzenia się spełniają…”. Tak było też w przypadku 17-letniego mieszkańca Rawy, którego choroba przykuła do łóżka. Podczas pobytu w domu, leży on całymi dniami podłączony do respiratora. Postępująca choroba sprawiła, że nastolatek porusza już tylko dłońmi. To ograniczenie sprawia, iż chłopak może wykonywać coraz mniej czynności. Robert marzył o konsoli Xbox i właśnie ten sprzęt otrzymał podczas wizyty Fundacji Dziecięca Fantazja.

Nie był to jednak jedyny prezent, który rawianin otrzymał z rąk wolontariuszy. Oprócz tego wręczono mu gry do konsoli oraz dodatkową niespodziankę w postaci tabletu, będzie mógł z niego korzystać również podczas częstych pobytów w szpitalu.

Fundacja Dziecięca Fantazja w ciągu 10 lat istnienia spełniła ponad 3000 marzeń. Podróżując po Polsce, wolontariusze dzielą się z podopiecznymi swoimi doświadczeniami, chcąc dać im siłę do dalszej walki. O wszelkich akcjach fundacji można przeczytać na www.f-df.pl.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz