Mietek Szcześniak z muzyczną wizytą w Rawie Mazowieckiej. Miejski Dom Kultury przygotowuje się do wydarzeń związanych z tematyką świąteczną…

erawaKultura
fot. mietekszczesniak.pl
komentarzy

Grudzień w Miejskim Domu Kultury tradycyjnie jest już związany ze Świętami Bożego Narodzenia. W tegorocznym harmonogramie przewidziane są świąteczne konkursy i oczywiście koncerty. Gwiazdkowym, muzycznym prezentem będzie Mietek Szcześniak.

Podczas tegorocznego świątecznego koncertu z pewnością będzie można usłyszeć kolędy i piosenki mocno związane z gwiazdkowym klimatem. Z okazji świąt na scenie w Miejskim Domu Kultury śpiewali już między innymi Ewa Bem, Hanna Banaszak, czy Grzegorz Turnau. Tym razem dla rawian zaśpiewa Mietek Szcześniak.
– Szukamy gwiazdy na poziomie. Staramy się, aby byli to wykonawcy z pierwszej sceny muzycznej, ponadczasowe gwiazdy, których popularność nie przemija po dwóch sezonach. Mietek Szcześniak jest wokalistą na takim właśnie poziomie – stwierdza Grzegorz Klimczak, dyrektor MDKu w Rawie Mazowieckiej.

Bilety na tego typu koncerty zawsze szybko znikają z kasy domu kultury. Tym bardziej, że ich cena to zaledwie 10 zł. W tym roku muzyczne wydarzenie zaplanowane zostało na 21 grudnia, na godzinę 16. Sprzedaż biletów ruszy w najbliższy czwartek (11.12).

Koncert nie jest jedynym wydarzeniem związanym z gwiazdkowym klimatem. W MDKu nie zapomniano również o konkursach plastycznym i muzycznym dla dzieci oraz młodzieży. W tym roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów chcący wykazać się zdolnościami plastycznymi, muszą przygotować wiszącą ozdobę świąteczną. Natomiast muzyczna odsłona plebiscytu to tradycyjnie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.
– Repertuar przygotowywany przez uczestników ulega zmianie. Kiedyś śpiewano tylko kolędy i pastorałki, zwłaszcza gdy występowały chóry. Aktualnie, chyba od dwóch, trzech lat plebiscyt został wzbogacony o piosenki świąteczne. Ten tradycyjny repertuar jednak wciąż jest na czasie, nie zostaje pomijany, jednak wzbogacany jest o te nowsze piosenki, które są modne – dodaje dyrektor Klimczak.

Szczegóły dotyczące konkursów dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury.

* Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz