Minimum 120 pracowników zatrudnionych na przestrzeni najbliższych czterech lat. To założenia firmy Baker Hughes Poland, która rozpoczyna działalność w Rawie Mazowieckiej…

erawaMagazyn
komentarzy

Minimum 120 zatrudnionych pracowników i inwestycja w wysokości co najmniej 214,5 mln złotych. Tak wyglądają najważniejsze plany firmy Baker Hughes Poland, która w 2015 roku chce rozpocząć przygotowania do swojej działalności w Rawie Mazowieckiej. Wszystkie inwestycje mają być zrealizowane do połowy 2018 roku.

Firma Baker Hughes Poland Sp. z o.o. to spółka należąca do Baker Hughes Incorporated. Przedsiębiorstwo jest czołowym dostawcą usług, produktów, technologii oraz systemów dla światowej branży naftowo-gazowej. Spółka w Rawie Mazowieckiej będzie działała w ramach rawskiej podstrefy, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
— Na terenie strefy przedsiębiorca planuje uruchomić zakład produkujący m.in. produkty wykorzystywane przez podmioty z sektora naftowo-gazowego. Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 214,5 mln zł do połowy 2018 r. oraz planuje zatrudnić przynajmniej 120 pracowników. To założenie ma zostać zrealizowane do końca marca 2019 roku — informuje Marcin Kwintkiewicz rzecznik prasowy ŁSSE.

W grudniu firma poczyniła pierwsze, bardzo konkretne kroki związane z realnym uruchomieniem działalności w Rawie. Przed końcem roku podpisano akt notarialny, na mocy którego spółka przejęła hale należące do przedsiębiorstwa Kingspan. Jak nieoficjalnie wiadomo, w połowie tego roku ma ruszyć rozbudowa przestrzeni produkcyjnej, niezbędnej do prowadzenia działalności. Po niej prawdopodobnie nastąpią pierwsze rekrutacje pracowników.
— Faktem stała się obietnica składana jeszcze w trakcie trwania kampanii wyborczej przeze mnie i wicemarszałka Dariusza Klimczaka, że w rawskiej podstrefie ŁSSE działalność rozpocznie duża firma, która docelowo zatrudni 120 pracowników z terenu Rawy i okolicy. Dotrzymaliśmy słowa — kwituje były już burmistrz Rawy Mazowieckiej, Eugeniusz Góraj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz