Mixer Regionalny za nami. Sprawdźcie jak Rawa Mazowiecka obchodziła 100-lecie Województwa Łódzkiego

erawaKultura
komentarzy

Koncert Kamila Bednarka, atrakcje dla całych rodzin oraz wielki tort – to tylko część programu tych okrągłych urodzin. W ubiegłą niedzielę (8.09) na Zamku Książąt Mazowieckich odbyła się jedna z największych imprez promujących nasze województwo. 

Tegoroczny Mixer Regionalny zawędrował do Sieradza, Łęczycy i właśnie Rawy Mazowieckiej. Wydarzenie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim okazja do poznania najciekawszych miejsc w regionie. Na przybyłych gości czekali liczni wystawcy promujący się na wszystkie możliwe sposoby. Nie zabrakło lokalnych przysmaków i prezentacji nawiązujących do poszczególnych miejscowości. Wyjątkowo ciekawe okazały się być rawskie oferty. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach archeologicznych, ceramicznych, czy pokazach broni. 

Na zamkowych błoniach znaleźć można było również wiele animacji dla najmłodszych, których w ciekawy i przede wszystkim skuteczny sposób namawiano do zabawy. Niestety na frekwencję wpłynęła niesprzyjająca aura. 

Popołudniu plenerową sceną zawładnęli lokalni artyści. Wśród nich pojawiły się m.in.: Dzieci ze Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych, „Wesołe Nutki” oraz młodzież ze „Społecznego Ogniska Muzycznego”. Tuż po nich zaprezentował się znany już rawskiej publiczności zespół Qumple. 

Widownię rozgrzał The Klenczon Experience, aby tuż po nim sceną zawładnął Kamil Bednarek ze swoim zespołem. 

Video relacje znajdziecie na naszym kanale Youtube, a galerię zdjęć tutaj

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz