Mundurowi odnaleźli kobietę, która w święta potrzebowała wsparcia. Prośba o pomoc nie jest wstydem

erawaPowiat
komentarzy

Dzięki szybkim działaniom policjanci z Rawy Mazowieckiej w porę odnaleźli 27-latkę. Zaginięcie kobiety, która była w bardzo złej kondycji psychicznej, zgłosił partner.

Zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny wpłynęło do dyżurnego rawskiej policji w drugi dzień Świąt Wielkanocnych (2.04) około godziny 15:00. Z przekazanej informacji wynikało, że 27-letnia kobieta po burzliwej kłótni wybiegła z domu grożąc, że odbierze sobie życie.
— Z uwagi na tak poważną sytuację, został ogłoszony alarm dla całej jednostki. Policjanci nie mają wolnego od udzielania pomocy potrzebującym osobom, również w święta nie odmawiają wsparcia – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy KPP w Rawie Mazowieckiej.

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy udało się we wskazany rejon na terenie gminy Rawa Mazowiecka. Po niespełna 3 godzinach, kobieta została odnaleziona przez dzielnicowych niedaleko żwirowni. Była w bardzo złej kondycji psychicznej i potrzebowała pomocy. Policjanci otoczyli 27-latkę opieką i przekazali specjalistom.
— Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia, jednak nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie – dodaje asp. Agata Krawczyk. 

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz