Muzyczna sobota. Na Konkurs Instrumentalny Ognisk Muzycznych zaprasza rawskie Towarzystwo Muzyczne…

erawaKultura
komentarzy

Masz dosyć popularnej muzyki? Chciałbyś posłuchać grania na żywo? Taką możliwość daje rawskie Towarzystwo Muzyczne, które zaprasza na sobotni (7.06) Konkurs Instrumentalny Ognisk Muzycznych. Druga odsłona konkursu pozwoli zaprezentować się uczniom czterech placówek kształcenia muzycznego, a słuchaczom – posłuchać grania młodych muzyków. 

Drugi Regionalny Konkurs Instrumentalny Ognisk Muzycznych w Rawie Mazowieckiej jest okazją do zaprezentowania nabytych umiejętności. W konkury staną adepci grania z czterech placówek kształcenia muzycznego, czyli Społecznych Ognisk Muzycznych w Tomaszowie Mazowieckim, Łowiczu, Łodzi i oczywiście Rawy Mazowieckiej. Muzycy dla zebranej publiczności zagrają na fortepianie, akordeonie, gitarze i skrzypcach. A jury konkursowe składające się z pedagogów z  Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żyrardowie będą oceniać ich w dwóch kategoriach wiekowych: 7-12 lat i 13-19 lat.

Sobotnie zmagania odbędą się w Gimnazjum Nr 2 im. H. Konopackiej. Start muzycznego wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 10:00.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz