Na 31 kontrolowanych kierowców aż 20 przekroczyło dopuszczalną prędkość. Mundurowi przeprowadzili akcję na drogach powiatu rawskiego

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

„Kaskadowy pomiar prędkości” to akcja przeprowadzona przez policję z ruchu drogowego w całej Polsce. Z radarami przy drodze stanęli również funkcjonariusze z Rawy Mazowieckiej. Oprócz wręczania mandatów, edukowali kierowców. 

W miniony piątek (22.03) kierujący zostali poddani specjalnej formie kontroli. Kaskadowy pomiar prędkości to nic innego jak ustawienie na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych punktach, kilku patroli policji. Stosując tę metodę mundurowi dokładniej weryfikują tempo jazdy kierowców. Jednocześnie jest to także sposób na tych, którzy ostrzegają się za pomocą świateł. 
– Miejsca, w których można było spotkać patrole policji w ubiegły piątek, były szczegółowo wyselekcjonowane pod kątem ilości zdarzeń drogowych. Mundurowi z drogówki nie tylko karali kierowców, którzy przekroczyli prędkość ale również uświadamiali ich i przypominali o konsekwencjach zbyt szybkiej jazdy. Tłumaczyli jak bardzo ważna jest bezpieczna prędkość, czyli taka, przy której jesteśmy w stanie poprawnie i szybko zareagować na niebezpieczeństwo pojawiające się na drodze. Podczas jazdy konieczne jest wzięcie pod uwagę własnych umiejętności, warunków panujących na drodze, pogody oraz obowiązujących limitów prędkości – tłumaczy sierż. sztab. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Rawska drogówka podczas akcji skontrolowała 31 pojazdów, z czego dwudziestu kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość. Dla jednego z nich spotkanie z funkcjonariuszami skończyło się podwójnym pechem, oprócz mandatu za szybką jazdę stracił też prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz