Na pracownika rawskiej firmy obsunęła się ziemia. 50-letni mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala

erawaMiasto
komentarzy

Wypadek przy budowie kanalizacji sanitarnej w Rawie Mazowieckiej. Poszkodowanego mężczyznę zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Do zdarzenia na terenie budowy doszło wczoraj (11.03) przy ulicy Fredry. To właśnie tam prowadzona była rozbudowa kanalizacji sanitarnej. Policja informuje o wstępnych ustaleniach. 
– Prawdopodobnie podczas prac w sposób nieprawidłowy zabezpieczono wykop i ziemia obsunęła się na jednego z pracowników – mówi sierż. sztab. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

W wyniku przysypania 50-letni mężczyzna doznał obrażeń, do szpitala przetransportował go śmigłowiec LPR. 

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, teraz nad sprawą, pod nadzorem prokuratora, pracuje rawska policja. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczynę i okoliczności wypadku. 

Teren budowy przekazany został przez Rawskie Wodociągi i Kanalizację wykonawcy, czyli jednej z lokalnych firm, pod koniec lutego bieżącego roku. 
– Nie mieliśmy nigdy zastrzeżeń do pracy wykonawcy. To do firmy należy zabezpieczanie terenu budowy zarówno w trakcie wykonywania zadań, jak i później, przed osobami trzecimi – krótko informuje Sebastian Gromek, prezes RAWiKu.

Prace nad budową kanalizacji nie zostały przerwane, jedynie przesunięto je w inny punkt osiedla.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz