„Na szczęście nie musieliśmy jeszcze sprawdzać swoich umiejętności”. Ratownicy WOPR z Rawy oraz Łodzi przeszli kolejne ćwiczenia z ratownictwa lodowego…

erawaMiasto
komentarzy

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Rawy oraz Łodzi ćwiczyli na zalewie Tatar. To już drugie w tym roku ćwiczenia z ratownictwa lodowego. Wiejący wiatr i minusowa temperatura sprawiły, iż była to wyjątkowo ekstremalna próba (patrz video).

Koniec zimy i początek cieplejszych dni to na lodzie najniebezpieczniejszy czas. Jak określają ratownicy, lód w marcu ma najgorsze parametry. W praktyce przekłada się to na wyjątkową kruchość lodowej tafli. Ćwiczenia pozwalają wyrabiać procedury, które są niezmiernie ważne podczas prawdziwych akcji. Ratownicy WOPR ćwiczyli głównie metody wyciągania poszkodowanych, którzy znaleźli się w lodowatej wodzie. Trudne atmosferyczne warunki nie przeszkadzały w realizacji zadania.

Na szczęście na przestrzeni ostatnich kilku lat rawscy ratownicy nie musieli sprawdzać swoich umiejętności w praktyce. Jak mówi Andrzej Jankowski, prezes WOPR w województwie łódzkim – dla nas najważniejsze jest, by takich akcji było jak najmniej. Podczas ćwiczeń wykorzystywany był także specjalny katamaran, który doskonale radzi sobie i w wodzie i na śliskiej powierzchni lodu.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz