Napadł na sklep z nożem. Po 5-latach sprawca wraz ze wspólnikiem zostali aresztowani

erawaMiasto
komentarzy

Policjanci Wydziału Kryminalnego rawskiej komendy policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej rozwikłali sprawę usiłowania rozboju z lipca 2018 roku. Zatrzymany 32-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 

Do zdarzenia doszło w lipcu 2018 roku, gdy do jednego z rawskich sklepów spożywczych wszedł zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku i zażądał pieniędzy od właściciela sklepu.
— Z uwagi na opór pokrzywdzonego, sprawca zamierzonego celu nie osiągnął i uciekł. Na zewnątrz budynku znajdował się wspólnik, który miał ostrzegać sprawcę gdyby się ktoś zbliżał. Ta sprawa nie dawała spokoju policjantom z rawskiej komendy — mówi abp. Agata Krawczyk, oficer prasowy z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Zabezpieczone podczas zdarzenia ślady pozwalały na wykrycie sprawcy, jednak nie figurował on wówczas w policyjnych bazach danych. Mundurowi wytypowali prawdopodobnego sprawcę czynu, a badania śladów pochodzących od typowanego mężczyzny pokryły się ze śladami zabezpieczonymi na miejscu  napadu.

W lipcu bieżącego roku dwaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratora, gdzie usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 32-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Wobec jego 35-letniego wspólnika, sąd zastosował policyjny dozór. Podejrzanym grozi kara od trzech do piętnastu lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz