Nie dość, że był pijany, to jeszcze pił piwo prowadząc samochód. Policja zatrzymała rawianina

erawaMiasto
komentarzy

Rawscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 45-latka kierującego fordem, który podczas jazdy pił piwo. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie, grozi mu kara do 2 lat więzienia.

fot. KPP Rawa Mazowiecka

Do zatrzymania doszło w minioną niedzielę (26.12) po godzinie 13:00 na ulicy Kolejowej w Rawie Mazowieckiej. To właśnie tam patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na kierującego fordem, który podczas jazdy trzymał przy ustach puszkę przypominającą napój alkoholowy. Kierujący został zatrzymany do kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko promil alkoholu. Pomiędzy siedzeniami leżała puszka po wypitym piwie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 45-letniemu mieszkańcowi Rawy Mazowieckiej. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysokie świadczenie pieniężne, a także wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy! Nietrzeźwi kierujący pojazdami to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzisz osobę nietrzeźwą, reaguj i nie dopuść takiej osoby do kierowania pojazdem mechanicznym. Gdy z różnych powodów nie jesteś w stanie uniemożliwić nietrzeźwemu dalszej jazdy, niezwłocznie poinformuj policję. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz