Nie dostosowała prędkości do warunków na drodze. Zderzyła się ze szkolnym autobusem

erawaBiała Rawska, Powiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Rawskiej pracowali na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia, do którego doszło w Chodnowie. Wiozący 6 dzieci autobus szkolny zderzył się z mini cooperem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Do zderzenia doszło w miniony piątek (1.04) rano w Chodnowie w gminie Biała Rawska. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 43-letnia kierująca mini cooperem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi zderzyła się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka autobusem szkolnym.

W autobusie podróżowało sześcioro dzieci z opiekunką. Grupa jechała do szkoły podstawowej w Starej Wsi. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 43-letnia mieszkanka gminy Błędów została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych oraz otrzymała 6 punktów karnych. Z uwagi na uszkodzenia pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne obu aut. Kierujący byli trzeźwi.

Przypominamy!

– Wiosna to pora roku kiedy pogoda jest bardzo zdradliwa, po słonecznym poranku, po południu pada deszcz lub śnieg powodując zmniejszenie przyczepności kół pojazdu podczas jazdy. Opady powodują, że na drogach jest ślisko, a pogoda może wpłynąć na nasze samopoczucie i koncentrację. Dlatego zwiększmy ostrożność, zwolnijmy i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Trudne warunki na drodze w połączeniu z nadmierną prędkością to przyczyna zdarzeń drogowych – upomina mł. asp. Agata Krawczyk, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz