Nie jedźcie na pamięć. Pamiętajcie o zmianie organizacji ruchu

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Od godziny 6:00 rano rozpoczęła się zmiana organizacji ruchu w związku z przypadającym na 1 listopada Dniem Wszystkich Świętych. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na znaki.

Jak co roku większość z nas wybierze się na cmentarze, aby odwiedzić groby swoich bliskich. W tym wyjątkowym okresie pełnym zadumy i wspomnień nie zapominajmy jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przypominamy, że w rejonach przycmentarnych zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, a na wielu skrzyżowaniach policjanci mogą ręcznie kierować ruchem. W związku z tym należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz stosować się do wszystkich poleceń policjantów.

Jak co roku przy cmentarzu w Rawie Mazowieckiej na ulicy Tomaszowskiej został ustawiony po prawej stronie patrząc od Komendy znak zakaz zatrzymywania się i postoju. Kierujący wyjeżdżający z ulicy Cmentarnej w kierunku Tomaszowskiej pojadą tylko w prawo. Tak samo kierujący wyjeżdżający z ulicy Solidarności w kierunku Tomaszowskiej będą musieli zastosować się do znaku nakaz skrętu w prawo.

Przypominamy też, że od wczoraj (31.10) w całym kraju trwa policyjna akcja „Wszystkich Świętych”. Przed rawskimi policjantami niezwykle intensywne dni służby.
– Mundurowym zależy, aby zadbać nad bezpieczeństwem wszystkich zmotoryzowanych i pieszych. Funkcjonariusze od samego rana pomagają dotrzeć w rejon cmentarzy i bezpiecznie z nich powrócić. Na drogach będzie więcej policyjnych patroli, co również przełoży się na częstsze kontrole. Policjanci będą skupiać się na prędkości, trzeźwości kierujących, bezpiecznym przewożeniu pasażerów, a szczególnie dzieci oraz stanie technicznym pojazdów – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Wszystko po to, aby zmotoryzowani i piesi sprawnie, ale przede wszystkim bezpiecznie poruszali się po rawskich drogach. Pieszym i rowerzystom przypominamy, aby pamiętać o odblaskach. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz