Niebawem w rawskim szpitalu pierwsze badania nowym tomografem. Niestety do końca tego roku tylko odpłatnie…

erawaPowiat
komentarzy

Rawski Szpital Św. Ducha z końcem kwietnia ukończył remont dwóch pracowni, rentgenowskiej oraz tomograficznej. W drugiej sali stanął już nowo zakupiony tomograf komputerowy. Już wkrótce placówka zakończy wszelkie procedury związane z uruchomieniem sprzętu i rozpocznie diagnozowanie pacjentów. Dyrekcja szpitala przewiduje, że już w przyszły poniedziałek (17.06) będzie można wykonywać badania, choć jak na razie będą one odpłatne.

fot. Tomograf w szpitalu ma ruszyć 17 czerwca

Od zakupu tomografu, do rozpoczęcia badań przy jego pomocy minęło kilka miesięcy. Nie wynika to jednak z opieszałości pracowników szpitala, a z procedur, zgodnie z którymi musi postępować placówka.
– Musieliśmy poczekać na zakończenie procesu formalnego, czyli wszystkie decyzje epidemiologiczne i radiologiczne. A tomograf dodatkowo musimy zarejestrować w Rejestrze Opieki Zdrowotnej – mówi dyrektor szpitala, Daniel Aptapski.

Dziś wszystko wydaje się dopięte na ostatni guzik. Przygotowano nie tylko sprzęt, ale i personel. Osoby obsługujące tomograf przeszły już szkolenie teoretyczne, teraz będą ćwiczyć swoje umiejętności na nowoczesnym sprzęcie. Pierwsi pacjenci będą mogli być przebadani już w przyszłym tygodniu.
– Od 17 czerwca będzie można nareszcie rozpocząć pracę na nowoczesnym sprzęcie – oznajmia zadowolony dyrektor Aptapski. Na razie jednak badania urządzeniem będą świadczone komercyjnie, a więc odpłatnie. Szpital czeka bowiem na ogłoszenie odpowiedniego konkursu przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Szczegółowy cennik tomograficznych zabiegów można znaleźć tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz