Niechlubna kumulacja wykroczeń. Kierowca odpowie przed sądem

erawaPowiat
komentarzy

Rawska drogówka zatrzymała kierującego oplem do kontroli. Mężczyzna był w stanie po spożyciu alkoholu i bez uprawnień. Pojazd nie posiadał ubezpieczenia, badań technicznych i miał pękniętą szybę czołową. 

Policyjna interwencja miała miejsce w miniony czwartek (2.03) po godzinie 17:00. To właśnie wtedy, funkcjonariusze ruchu drogowego patrolujący teren powiatu, w Starej Wojskiej wyminęli się z oplem corsą i zauważyli pękniętą przednią szybę. Mundurowi zawrócili za tym samochodem i zatrzymali do kontroli drogowej. 

W trakcie okazało się, że autem kieruje 62-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, a pasażerem jest syn i synowa. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, auto było bez ubezpieczenia, od kilku lat pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, ponadto 62-latek „wydmuchał” 0,3 promila alkoholu.
– Mężczyzna przyznał się, że dzień wcześniej świętował urodziny swojego syna i nie spodziewał się, że w jego organizmie może być jeszcze alkohol. Pojazd został odholowany na parking policyjny, natomiast kierujący odpowie za swoje czyny przed sądem – mówi mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, grozi kara aresztu albo grzywny nie niższa niż 2500 złotych.

Karę za brak OC nakłada fundusz gwarancyjny. W przypadku aut osobowych maksymalna kara za brak polisy OC wynosi 200 procent płacy minimalnej. Oznacza to, że w 2023 roku w pierwszym półroczu najwyższa kara może wynieść nawet 6980 złotych.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz