Nigdy nie miała prawa jazdy. Przewoziła dzieci

erawaPowiat
komentarzy

Kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Przekonała się o tym 31-letnia kierująca fiatem. Za wykroczenie odpowie przed sądem.

W minioną środę (27.04) przed południem na terenie gminy Sadkowice policjanci ruchu drogowego wykonywali pomiar prędkości. Ich uwagę zwrócił pojazd, którego kierująca na widok radiowozu wykonała gwałtowny manewr skrętu do posesji, po czym zawróciła.

Mundurowi pojechali za kierującą fiatem. Po zatrzymaniu jej pojazdu do kontroli drogowej okazało się, że 31-latka wystraszyła się spotkania z policjantami, ponieważ nie ma prawa jazdy. Nigdy nie posiadała uprawnień. Mieszkanka powiatu rawskiego przewoziła swoje dziecko, siostrę oraz jej dwoje kilkuletnich dzieci. Była trzeźwa. Zgodnie z nowelizacją przepisów za brak uprawnień do kierowania, funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń: Art. 94. [Prowadzenie pojazdu bez uprawnienia]
 §1.11
Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

§1a. 12
Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze nagany albo karze grzywny do 1500 złotych.

§ 2.
Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

§ 3.13
W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz