Nocne czuwanie pozbawione pleneru, ale nie klimatu. Na osiedlu Zamkowa Wola wspominano Chrzest Polski…

erawaMagazyn
komentarzy

Czuwanie dziękczynne związane z 1050 rocznicą Chrztu Polski odbyło się pod dachem Hali Milenium. Mieszkańcy Rawy, w przeciwieństwie do pogody, która starała się pokrzyżować plany organizatorów, nie zawiedli i licznie pojawili się na inscenizacji w wykonaniu uczniów oraz uroczystej mszy świętej. 

Choć sobotnie (14.05) wydarzenie miało odbyć się plenerze, gdzie ustawiona była już scena i przygotowane ognisko, zmiana lokalizacji była chyba trafiona. W ciepłej Hali Milenium z pewnością można było w pełni poddać się klimatowi wydarzenia, nie przejmując się wiatrem i ciężkimi chmurami przetaczającymi się nad Rawą Mazowiecką.

Czuwanie w dziękczynieniu za dar 1050 lat wiary minionych pokoleń było wyjątkowo przemyślane i wyglądało na dopięte na ostatni guzik. Inscenizacja Chrztu Polski w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 2, a także muzyczna oprawa, zostały nagrodzone gromkimi brawami na stojąco. Nie było w tym nic dziwnego, część artystyczna była wyważona, pozostawiała po sobie miłe wrażenie i wyjątkowo – niedosyt.

Tuż po inscenizacji odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Franciszka Dziuby.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentWięcej zdjęć do zobaczenia na naszym kanale facebookowym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz