Nowe auto w rawskim WOPRze. To efekt tegorocznego budżetu obywatelskiego

erawaMiasto
komentarzy

WOPR w Rawie Mazowieckiej z nowym sprzętem. Teraz na rawskich drogach możecie wypatrywać oznaczonego samochodu.

Malkontenci mówią, że przecież samochód po wodzie nie pojedzie i organizacji ściśle związanej z wodą zupełnie nie jest potrzebny. Po dokładnym przyjrzeniu się sprawie, okazuje się, że nic bardziej mylnego.
– Taki samochód to było nasze marzenie, o realizację którego walczyliśmy przez kilka lat. Teraz będziemy mogli wodować łodzie na rawskim zalewie, jeździć na szkolenia, by podnosić nasze kwalifikacje, czy też jeździć na zawody pływackie oraz odwiedzać uczniów w rawskich szkołąch. A wszystko to po to, żeby zwiększać bezpieczeństwo mieszkańców Rawy Mazowieckiej – tłumaczy Sebastian Zbiros, prezes WOPR w Rawie Mazowieckiej.

Oficjalne przekazanie kluczyków do samochodu miało miejsce w miniony poniedziałek (27.06) tuż przy rawskim kąpielisku. Wręczył je burmistrz miasta Piotr Irla.

Auto zakupione zostało w ramach Budżetu Obywatelskiego Rawy Mazowieckiej 2022. Koszt zadania wyniósł 45 tysięcy złotych.
– Nie zależało nam na nowym pojeździe, bo mieliśmy świadomość, że taka kwota jest nieosiągalna. Postawiliśmy na samochód używany i właśnie o taki wnioskowaliśmy w Budżecie Obywatelskim Rawy Mazowieckiej na rok 2022. W WOPRze nigdy nie było samochodu, do wszystkich zadań wykorzystywaliśmy pojazdy prywatne – dodaje prezes Sebastian Zbiros.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz