Nowe wozy strażackie w powiecie rawskim. W sobotę (23.03) nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu

erawaPowiat
komentarzy

Dwa samochody ratowniczo-gaśnicze i łódź pojawiły się w rawskich komendach. Pojazdy już służą w jednostkach. 

Uroczystość przekazania miała miejsce w ubiegłą sobotę (23.03) na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej trafił ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki GCBA 8/60 RENAULT, a do Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej używanego dotychczas przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Rawie Mazowieckiej – ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 SCANIA.

Nowy pojazd w PSP – GCBA 8/60 RENAULT o wartości blisko 1,6 mln zł został zakupiony z udziałem środków finansowych pochodzących z następujących źródeł:
* Unijny Fundusz Spójności,
* WFOŚiGW w Łodzi,
* NFOŚiGW,
* Wojewoda Łódzki,
* Urząd Marszałkowski w Łodzi,
* Środki z firm ubezpieczeniowych,
* Środki z budżetu państwa
* Fundusz wsparcia z Miasta Rawa Mazowiecka oraz Gminy Rawa Mazowiecka.

W uroczystości udział wzięli m.in przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz przedstawiciele podmiotów współpracujących z jednostkami ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu rawskiego. Oficjalnego przekazania samochodów dokonał st. bryg. Sebastian Kościsty, Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi.
— (…) jesteśmy jednym, wspólnym organem, tak zwanym płucem prawym i lewym, żeby był prawdziwy dobry oddech, a działania ratownicze były na jak najlepszym poziomie, a mieszkańcy powiatu rawskiego czuli się bezpiecznie. Właśnie po to jest ta dzisiejsza uroczystość – mówił podczas przekazania st. bryg. Sebastian Kościsty. 

Ponadto podczas uroczystości dokonano prezentacji łodzi ratowniczej WHALY 455 R zakupionej dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej przy współudziale środków z programu grantowego „Orlen dla Strażaków” w wysokości 30 tys zł. Podstawowy osprzęt zakupiono ze środków z Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi.

Więcej zdjęć z uroczystości możecie zobaczyć w naszej galerii. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz