Nowoczesny szpital gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców i osób podróżujących przez region. Modernizacja rawskiego szpitala na liście priorytetów Kontraktu Terytorialnego…

erawaPowiat
fot. lodzkie.pl
komentarzy

Modernizacja rawskiego szpitala wpisana na listę priorytetowych zadań w ramach Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Łódzkiego. Dokument określa cele i przedsięwzięcia priorytetowe o istotnych znaczeniu dla rozwoju kraju oraz Województwa Łódzkiego. To pierwszy, wyjątkowo ważny krok, by pozyskać zewnętrzne środki na konkretne inwestycje z programów operacyjnych na lata 2014-2020.

„Nowoczesny Szpital w Rawie Mazowieckiej gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców i osób podróżujących przez region województwa łódzkiego” – tak brzmi nazwa lokalnego przedsięwzięcia, która została wpisana do regionalnego kontraktu. To jedno z ponad 90 zadań, na które w łódzkim przeznaczone będzie ponad 25 miliardów złotych.
– Na skutek długich zabiegów powiatu rawskiego, wspartych przez Zarząd Dorzecza Bzury i Zarząd Województwa Łódzkiego z Panem Marszałkiem Klimczakiem, na liście zadań kontraktu znalazła się budowa nowoczesnego szpitala w Rawie Mazowieckiej. Sytuacja finansowa będzie uzależniona od ostatecznego kształtu tego programu i negocjacji z Unią Europejską. Ale jest to ważne zadanie, teraz uznane za strategiczne na szczeblu państwowym. Aktem tak wysokiej rangi jak uchwała Rady Ministrów nasze zadanie uznane zostało za ważne, a kontrakt ten wyznacza priorytetowe cele kraju i województwa do zrealizowania. Nie robiliśmy wokół tego szumu medialnego, ponieważ nie chciałem łapać ryb przed siecią. Teraz po wyborach przyszedł odpowiedni moment, by o tym poinformować – tłumaczy starosta rawski Józef Matysiak.

> Treść podpisanego Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Łódzkiego dostępna jest tutaj (pdf)

Jak podkreślał podczas podpisywania dokumentu marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, kontrakt gwarantuje regionowi rozwój przez kolejnych siedem lat.
– W dokumencie mamy zapewnioną interwencję w gospodarkę regionu na olbrzymią skalę. Oznacza to mocniejszą Łódź, mocniejszy region, lepsze warunki dla mieszkańców, uczelni i innych gałęzi gospodarki – podkreślał marszałek Stępień.

Na liście priorytetów znalazł się również drugi rawski projekt, mianowicie rewitalizacja miasta Rawa Mazowiecka. Tu dofinansowanie będzie zależne między innymi od uzgodnień Narodowego Planu Rewitalizacji.

* Materiał powstał przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz