Obchody 73 rocznicy Powstania Warszawskiego. Przedstawiamy program uroczystości zaplanowanych w Rawie Mazowieckiej

erawaMagazyn
komentarzy

Rawa Mazowiecka przyłącza się do uroczystych obchodów 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w mieście zaplanowano na Cmentarzu Wojskowym oraz w kościele OO. Pasjonistów. 

Obchody związane z rocznicą wybuchu powstania w Rawie Mazowieckiej rozpoczną się oczywiście 1 sierpnia o godzinie 17:00, kiedy to uruchomiony zostanie akustyczny system alarmowania, który dla uczczenia godziny „W” rozbrzmiewać będzie przez pełną minutę. Zaraz po nim, na Cmentarzu Wojskowym, odśpiewany zostanie Hymn Państwowy. Nie zabraknie również złożenia kwiatów pod pomnikiem ofiar II wojny światowej. Następnie przed zgromadzonymi wystąpi z przemówieniem okolicznościowym zarządca Muzeum Ziemi Rawskiej Marcin Broniarczyk. 

Zakończeniem oficjalnych uroczystości na cmentarzu będzie wspólne zaśpiewanie pieśni patriotycznych „Warszawskie dzieci” i „Pałacyk Michla”.

Ostatnim z punktów programu jest msza święta w intencji ofiar Powstania Warszawskiego w kościele Wniebowzięcia NMP OO. Pasjonistów, którą zaplanowano na godzinę 18:30.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz