Obchody 77 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. W Rawie Mazowieckiej odbyły się kolejne uroczystości na cmentarzu wojskowym…

erawaMiasto
komentarzy

W minioną sobotę (17.09) w Rawie Mazowieckiej odbyły się obchody 77 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystości podzielone zostały na dwie części. Pierwsza z nich miała miejsce na cmentarzu wojskowym, druga w Fundacji im. Dr. Edwarda Otto. 

Kolejna rocznica mająca miejsce na wojskowej części rawskiego cmentarza dotyczyła 77 rocznicy agresji sowieckiej na nasz kraj. Podobnie jak podczas poprzednich tego rodzaju uroczystości wszystko przebiegało zgodnie z doskonale znanym planem: hymn państwowy, okolicznościowe przemówienie Marii Fastyn, nauczycielki historii z Gimnazjum nr 2, a później złożenie symbolicznych kwiatów. 

Lokalnym obchodom towarzyszyła również prelekcja wygłoszona przez Artura Guta, zatytułowana „Rozliczenie zbrodni komunistycznych popełnionych przez rawskich funkcjonariuszy UB”. Ta część uroczystości odbyła się w siedzibie Fundacji im. Dr. Edwarda Otto przy ul. Miłej 4.

Z aparatem w ręku wzięliśmy udział w uroczystych obchodach mających miejsce na wojskowym cmentarzu. Zapraszamy do obejrzenia relacji na naszym kanale facebookowym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz