Obchody Święta Niepodległości w powiecie rawskim. Na eRawa.pl przedstawiamy program uroczystości…

erawaMagazyn
komentarzy

Uroczyste msze święte, tradycyjne obchody na cmentarzach, wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, czy w końcu Bieg Niepodległości – tak wygląda program obchodów Narodowego Święta Niepodległości w wybranych miejscowościach powiatu rawskiego. 

Rawa Mazowiecka
Obchody Święta Niepodległości 11 listopada w Rawie Mazowieckiej rozpoczynają się w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 10:00, gdzie odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej. Bezpośrednio po mszy, o godzinie 11:00 zgromadzeni mieszkańcy przemaszerują ulicami Rawy na cmentarz, tam o 11:30 odbędą się oficjalne uroczystości. Odegrany zostanie Hymn Państwowy, po którym wystąpi Marcin Broniarczyk, zarządca Muzeum Ziemi Rawskiej. Nie zabraknie również modlitwy za poległych w obronie ojczyzny oraz złożenia wiązanek i zapalenia zniczy.

Biała Rawska
Również w Białej Rawskiej rozpoczęcie obchodów 98 rocznicy odzyskania niepodległości zaplanowano na piątek. O godz. 11:15 poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości zgromadzą się na Placu Wolności przed budynkiem OSP skąd w asyście orkiestry dętej przemaszerują na cmentarz. Tam zostaną złożone kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza i przy tablicy upamiętniającej pomordowanych patriotów. Tuż po tym tradycyjnym geście, o godz. 12:00 w Sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej odbędzie się msza święta, a później, o godz. 13:00 widowisko artystyczne „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci” w wykonaniu uczniów z miejscowego Gimnazjum.

Zakończenie bialskich obchodów zaplanowano na godz. 17:00 w MGOK-u, gdzie będzie można zaśpiewać pieśni patriotyczne i żołnierskie.

Cielądz
Także w Cielądzu przygotowane zostały uroczystości związane z 11 listopada. Tuż po mszy zaplanowanej na godz. 10:00, w parku gminnym nastąpi otwarcie pierwszego Biegu Niepodległości (11:45). Najpierw odbędzie się sztafeta pokoleń (12:15), później bieg główny o dystansie ok. 2 km (13:00). Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na stronie internetowej Zespołu Szkół w Cielądzu. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz