Obywatelskie ujęcie w Sierzchowach. 23-latek uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy

erawaCielądz, Powiat
komentarzy

47-latek kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysokie świadczenie pieniężne oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Całe zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę (4.11). Przed godziną 22:00 policjanci z rawskiej komendy otrzymali informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego w Sierzchowach (gm. Cielądz). Zgłaszający oświadczył, że stojąc ze znajomymi pod sklepem zauważył mężczyznę, który podjechał audi a4. Kierujący wysiadł z auta i chwiejnym krokiem podszedł do grupy osób.
— Jego zataczający się chód oraz bełkotliwa mowa mogły świadczyć o tym, że jest nietrzeźwy. Mężczyzna wsiadł do auta i chciał odjechać, jednak 23-letni świadek wyjął kluczyki ze stacyjki  i uniemożliwił dalszą jazdę. O zatrzymaniu poinformował Policję – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Badania alkomatem wykazało, że 47-letni kierujący audi miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi powiatu rawskiego prawo jazdy i zabezpieczyli pojazd na poczet przyszłych kar. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysokie świadczenie pieniężne oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.
— Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadka. Dzięki reakcji i determinacji zgłaszającego, mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania – dodaje asp. Agata Krawczyk. 
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz