Od maja badania rezonansem w rawskim szpitalu. Aparat do placówki ma dotrzeć 9 kwietnia

erawaPowiat
komentarzy

Od połowy kwietnia pacjenci będą mogli zapisywać się na badanie rezonansem magnetycznym (MRI) w rawskim szpitalu. Rozpoczęcie badań planowane jest na maj. Do tego czasu urządzenie będzie dostosowywane do pracy, szkolony będzie także personel. 

Rawa Mazowiecka długo czekała na rezonans magnetycznym, który zostanie zlokalizowany w lokalnym szpitalu.
Szpital jest w pełni przygotowany na przyjęcie i instalację aparatu – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej – Nowe pomieszczenia przystosowywaliśmy z przedstawicielami producenta pod kątem tego konkretnego sprzętu, aby wykluczyć wszelkie możliwe przypadkowe kłopoty podczas jego transportu i instalacji. Zależy nam, aby mieszkańcy powiatu jak najszybciej mogli z niego korzystać.

Rezonans magnetyczny, znany również jako magnetic resonance imaging (MRI), to technika diagnostyki obrazowej bardzo szeroko stosowana w medycynie. Pozwala na nieinwazyjne badanie wewnętrznych części organizmu. Sprawdza się w zasadzie w każdej dziedzinie medycyny, pozwala na obrazowanie stanu kości jak i tkanek miękkich. Rezonans jest w dodatku badaniem bardzo dokładnym, pozwalającym lekarzom z dużą dozą precyzji określić rodzaj schorzenia, a tym samym wytyczyć, a następnie wdrożyć leczenie i terapię.

—> O rezonans magnetyczny zabiegały władze samorządowe z całego powiatu rawskiego. 

Rezonans magnetyczny został zakupiony ze środków rządowych, natomiast konieczna rozbudowa i adaptacja budynków szpitalnych była możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze strony starostwa rawskiego. Aparat będzie funkcjonował w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz na zasadach komercyjnych.

O terminy badań rezonansem w szpitalu św. Ducha można pytać od połowy kwietnia. Osoby zainteresowanie badaniem powinny skontaktować się z rejestracją szpitala po numerem telefonu 729 059 525.

Źródło: SPZOZ Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz