Oni wiedzą gdy coś się dzieje… Mieszkańców Białej Rawskiej nie trzeba namawiać do udziału w wydarzeniach kulturalnych.

erawaKultura
fot. scholacantorum.pl
komentarzy

Biała Rawska w niedzielne popołudnie (16.12) gościła u siebie Scholę Cantorum, czyli chór gospel z Bełchatowa. Mieszkańcy gminy nie zawiedli i pojawili się, by wysłuchać pełnego energii koncertu. 

Zespół, który wystąpił na bezpłatnym koncercie w bialskim Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, to goście z dużym dorobkiem muzycznym. Chór, który został założony w 1999 roku, przez wszystkie lata istnienia dał setki koncertów w kraju, ale i zagranicą, np. w Danii, Francji, czy na Węgrzech.  To nie jest jedyny dorobek muzyczny zespołu, Schola Cantorum, jako jedyny w Polsce chór gospel, może pochwalić się dwukrotnym zdobyciem „Bursztynowej Róży” na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting w Osieku (woj. pomorskie).

Zespół na swoim muzycznym koncie ma również występy z Markiem Bałatą, Eleni, Grażyną Łobaszewską, czy Kasią Kołodziejczyk. W trakcie swojego napiętego harmonogramu znalazł również czas na uczestniczenie w nagraniu płyty Adrianny Biedrzyńskiej.

Mieszkańcy Białej Rawskiej z ochotą wzięli udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Nikt nie musiał ich przekonywać, że bezpłatny koncert wcale nie oznacza , iż nie warto by było za niego zapłacić. Na kolejnych, takich gości, Biała będzie musiała trochę poczekać.

Fotogaleria z koncertu została zamieszczona dzięki uprzejmości MGOK’u w Białej Rawskiej.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz