„Panowie przyjdzie czas na Was, kiedy i Wy będziecie żegnać się z władzą” Teresa Pietrzak, była prezes RTBS komentuje ostatnie personalne zmiany, które dotknęły zarządzaną przez nią spółką…

erawaMiasto
komentarzy

„Żądza władzy jest tak wielka, że przeszła odruch człowieczeństwa, upolitycznia nasze miasto, dzieli ludzi na dwa wrogie obozy. Czy tak powinno być w samorządach? W naszych małych ojczyznach? ” – Teresa Pietrzak, była prezes Rawskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w otwartym liście odniosła się do ostatnich personalnych zmian w spółce, którą zarządzała. Z pełną treścią oświadczenia możecie zapoznać się poniżej…

W dwustronicowym dokumencie Teresa Pietrzak w telegraficznym skrócie przedstawia to, co udało się jej zrobić przez ponad 10 ostatnich lat w miejskiej spółce. Była prezes merytorycznie nawiązała także do zarzutów stawianych przez rawskich włodarzy, a dotyczących chociażby decyzji o budowie bloku w Białej Rawskiej, czy kwestii ściągania czynszowych należności od lokatorów.

W dokumencie była szefowa TBS’u odniosła się także do stylu rządzenia miastem, jaki prezentuje obecna władza. W tym przypadku nie zabrakło bezpośredniej krytyki samorządowców.
– Każdy z nas godząc się na objęcie stanowiska z powołania liczył się z faktem, iż nie jest to funkcja, którą można pełnić do emerytury i kiedyś taki dzień nadejdzie. Jednak sama forma i zastosowana taktyka wobec nas pozostawia wiele do życzenia. Żądza władzy jest tak wielka, że przeszła odruch człowieczeństwa, upolitycznia nasze miasto, dzieli ludzi na dwa wrogie obozy (…) Kto dziś rządzi w Rawie? Zza pleców burmistrza, osoby z zewnątrz. Czy w naszym mieście nie ma ludzi wykształconych i przygotowanych merytorycznie do przejęcia stanowiska? Są! Panowie przyjdzie czas na Was, kiedy i Wy będziecie żegnać się z władzą – czytamy w przesłanym dokumencie.

Aby zapoznać się z całym przesłanym oświadczeniem T. Pietrzak, kliknij tutaj – PDF.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz