Pierwsza Rawska Wigilia już wkrótce – 22 grudnia. Spędźmy ją razem!

erawaMiasto
komentarzy

Po raz pierwszy w Rawie Mazowieckiej odbędzie się miejska Wigilia. To wyjątkowe wydarzenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców, by spotkać się wspólnie, okazać odrobinę ciepła i w dobrych nastrojach rozpocząć świąteczny czas. 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Tuż przed świętami, w niedzielę (22.12) w mieście odbędzie się Rawska Wigilia. Najpierw przybyli goście przełamią się opłatkiem i złożą sobie życzenia. Później przyjdzie czas na wspólne kolędowanie z Orkiestrą Ochotniczej Straży Pożarnej, Chórem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Rawie Mazowieckiej „Senior 2019”, wokalistami Prywatnej Szkoły Muzyki MonoArt oraz uczniami Społecznego Ogniska Muzycznego.

Po koncertach będziemy mogli skosztować wigilijnych potraw serwowanych przez lokalnych restauratorów. Całe wydarzenie odbędzie się przed Miejskim Domem Kultury, a rozpocznie się o godzinie 14:00. 

W ramach Rawskiej Wigilii odbędzie się także akcja zbiórki odzieży i zabawek „Rodzina Rodzinie”, do której zaprasza Rada ds. Rodziny. 

Wielu z nas posiada w domu ubrania, czy zabawki, które zalegają w szafach. Jeśli są one w dobrym stanie i chcecie podzielić się z potrzebującymi, możecie je dostarczyć do Miejskiego Domu Kultury. Rzeczy, które dla Was są zbędne, innym ich posiadanie może sprawić ogromną radość.

Zbiórka ubrań i zabawek będzie prowadzona 20 i 21 grudnia. Członkowie Rady ds. Rodziny będą oczekiwać na darczyńców w Miejskim Domu Kultury w piątek 20 grudnia w godz. 8-16 i w sobotę 21 grudnia w godz. 9-13. Dostarczone rzeczy będą wyeksponowane w holu MDK i potrzebujący będą mogli je odebrać w niedzielę 22 grudnia podczas Rawskiej Wigilii. Zarówno przekazujący jak i odbierający ubrania i zabawki robią to nieodpłatnie.

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w akcji. Warto dzielić się z drugim, potrzebującym człowiekiem. Niech te święta będą radosne i szczęśliwe dla wszystkich.

Serdeczne życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy 2020 Rok składają wszystkim mieszkańcom Rawy Mazowieckiej Przewodnicząca Rady Miasta Grażyna Dębska oraz Burmistrz Miasta Piotr Irla. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz