Pierwsze statystyki z dróg województwa łódzkiego. Policjanci jak do tej pory odnotowali 20 wypadków i blisko 50 kierujących na „podwójnym gazie”…

erawaMiasto
komentarzy

Powoli spływają pierwsze dane podsumowujące święta na drogach. Świąteczne dni podsumowała już między innymi Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Na drogach naszego regionu od 22 do 25 grudnia odnotowano łącznie 20 wypadków, jeden z nich okazał się śmiertelny (powiat łowicki).

We wspomnianych zdarzeniach ranne zostały 24 osoby. Jak co roku nie wszyscy kierowcy do serca wzięli sobie zachowanie wstrzemięźliwości od alkoholu podczas kierowania pojazdem. We wspomnianym okresie na drogach województwa łódzkiego zatrzymano 48 kierujących na podwójnym gazie.

Statystyki mogą się jednak pogorszyć, przed nami dzień powrotu do domów. Funkcjonariusze apelują by nie odkładać podróży na ostatnią chwilę i przede wszystkim zachować wyjątkową ostrożność.

Dla porównania statystyk, w ubiegłym roku akcja świąteczna trwała o jeden dzień krócej. Od 23 do 26 grudnia, na terenie województwa, policjanci odnotowali 29 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 36 osób zostało rannych. Funkcjonariusze rok temu zatrzymali także 74 kierujących na „podwójnym gazie”.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz