Pierwszy świąteczny eko-jarmark za nami. Rawianie w przedświątecznym szaleństwie nagle zwolnili

erawaMagazyn
komentarzy

Takiego jarmarku w Rawie Mazowieckiej jeszcze nie było. Rawianie rawianom zorganizowali przedświąteczne spotkanie. 

Chyba nikt nie zapomniał, że święta zbliżają się wielkimi krokami. Warto jednak w tym pędzie dnia codziennego choć na moment zwolnić. W Rawie Mazowieckiej udało się to dzięki Rawskiemu Świątecznemu Eko-Jarmarkowi, który w minioną niedzielę (15.12) odbył się na ul. Polnej. 
– Pomysł jarmarku świątecznego już od dawna chodził mi po głowie. A eko, dlatego, że coraz bardziej niepokojące informacje płyną o zagrożeniu ekologicznym. Zaprosiliśmy lokalnych twórców, wystawców, którzy nie tylko pokazali, ale i podzielili się swoimi pracami. Dopełnieniem stały się rozdawane choineczki, które zachęcamy, by każdy posadził na swoim podwórku, bądź w pobliżu domu – opowiada Anetta Małachowska, pomysłodawczyni jarmarku. 

Goście, którzy pojawili się na ul. Polnej mogli skosztować grzańca, a także zjeść pajdę ze smalcem, czy pyszne uszka. I choć śniegu nie było, klimat budowały dekoracje, fiat 126p z choinką na dachu, a także sanie, Mikołaj i Królowa Lodu. Nie zabrakło również występu tanecznego zespołu z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rawie. 
– Marzy mi się, żeby również w przyszłym roku zorganizować taki jarmark. Wcale nie częściej, żeby nie spowszedniał. Chciałabym, żeby był w takiej atmosferze jak tegoroczny, żeby ludzie przychodząc na spacer mogli się spotkać, zakupić ekologiczne produkty, wytworzone przez lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim by budować taką więź lokalną – dodaje Anetta Małachowska. 

W przygotowanie pierwszego Rawskiego Świątecznego Eko-Jarmarku włączyli się: Beata Bednarska reprezentująca Nieformalne Stowarzyszenie Artystów i Twórców Rawskich, Zofia Telus – Książnica Polska, Monika Skowrońska z Hotelu Tatar z salą sportową, Ala i Artur Milczarek Fotografrawa, Ireneusz Czyżewski ze Stowarzyszeniem Mosik, a także Gruntowscy s.c, Centrum Handlowe Barbara Glicner. Swój udział w organizacji miał też Szpital św. Ducha, który udostępnił karetkę pogotowia wraz z ratownikami, policja z narkogoglami i alkogoglami oraz Firma Ochroniarska Protect ochraniając całe przedsięwzięcie.
Poczęstunek sponsorowała natomiast Spółdzielnia Socjalna „Pracuj z nami”, mikołajowe słodkości zapewniła firma Veronika Bis Aneta Wiśnik, a wolontariuszy nakarmiła Pizzeria 105. 
Fotogalerię z jarmarku znajdziecie tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz