Pijani i bez uprawnień podróżowali drogami powiatu rawskiego. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem

erawaPowiat
komentarzy

W miniony weekend policjanci z Rawy zatrzymali trzech kierujących, którzy w ogóle nie powinni wsiąść za kierownicę auta. Funkcjonariusze przypominają, że nie ma taryfy ulgowej dla kierowców ignorujących obowiązujące przepisy. Są za to poważne konsekwencje prawne i finansowe.

W sobotę (7.08) od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Alkohol”, których celem było przebadanie na alkosensorze jak największej ilości kierujących.

W Jakubowie mundurowi zauważyli bmw, którego kierujący nie włączył świateł. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu od kierowcy, po zbadaniu okazało się, że w jego organizmie jest promil alkoholu. 43-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ rok wcześniej zostało ono zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości. W policyjnej bazie danych wpisany był również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec powiatu rawskiego siedział za kierownicą auta niedopuszczonego do ruchu oraz bez ważnego przeglądu technicznego.

Drugi ze skrajnie nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany przez obywateli, którzy w sposobie jazdy 30-latka zauważyli niepokojące zachowania. Kierowca ten zatrzymywał się co chwilę, przyspieszał po czym znowu zwalniał. Przypadkowi uczestnicy ruchu postanowili zatrzymać kierowcę seata, gdy ten zatrzymał się w Komorowie, inni kierujący – po tym jak poczuli od niego silną woń alkoholu – wyciągnęli go z auta i trzymali do przyjazdu policji. Kierowca wyrywał się i chciał uciekać, ale dzięki czujnym obywatelom udało się go przytrzymać. Mieszkaniec powiatu rawskiego miał w organizmie 2 promile alkoholu. Nie posiadał też prawa jazdy, ponieważ miesiąc wcześniej zostało zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości na terenie województwa mazowieckiego.

Kolejny kierowca to 20-letni mieszkaniec Rawy, który w poniedziałek (9.08) tuż po północy został zatrzymany do kontroli przez policjantów. Mężczyzna kierujący peugeotem nigdy nie posiadał prawa jazdy, a w trakcie badania okazało się, że ma 0,2 promila alkoholu.

Teraz trzej mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz