Pijany i bez uprawnień spowodował wypadek w Rawie Mazowieckiej. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala

erawaMiasto
komentarzy

Blisko promil alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena bora, który w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Tomaszowskiej doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Okazało się, że 43-letni sprawca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę na podwójnym gazie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (1.09) około godziny 20:45. Bezpośrednimi świadkami wypadku byli rawscy policjanci, którzy natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu motocykliście. Jak ustalili mundurowi pracujący na miejscy zdarzenia – kierujący volkswagenem wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym z naprzeciwka 29-letnim motocykliście prowadzącym yamahę, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

29-latek został przewieziony do szpitala. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków.
— Sprawca wypadku miał w organizmie blisko promil alkoholu. Dodatkowo mężczyzna w swoim pojeździe przewoził pięcioro pasażerów, w tym troje dzieci. 43-latek stracił uprawnienia w 2021 roku z powodu kierowania pojazdem „na podwójnym gazie”. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Sąd na wniosek Prokuratury zastosował wobec sprawcy wypadku środek zapobiegawczy, w postaci trzymiesięcznego aresztu – mówi asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara od 2 do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Na tym etapie postępowania sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednakże decydująca będzie opinia biegłego, który wypowie się na temat obrażeń ciała jakich doznał motocyklista, a wtedy wymiar zagrożenia karą pozbawienia wolności może wzrosnąć.

Policjanci po raz kolejny apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby decydujące się na wsiadanie za kółko po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz