Pijany kierowca przewrócił ciężarowego mercedesa. Przewożone korzenie i pieńki drzew wylądowały w rowie

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Mężczyzna z dwoma promilami alkoholu spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Ukrytego w pobliskim sadzie 30-latka znaleźli policjanci.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do rawskiej policji w miniony wtorek (9.04). Tuż przed godziną 19:00 mundurowi otrzymali informację, że w miejscowości Pągów (gm. Biała Rawska) pojazd ciężarowy wjechał do rowu. Funkcjonariusze na miejscu zobaczyli ciężarowego mercedesa z kontenerem wypełnionym korzeniami i pieńkami drzew przewróconego do rowu oraz podłączoną do pojazdu przyczepę przewróconą do góry kołami, z której spadł kontener, a teraz leżał oddalony od ciężarówki około 50 metrów.
— Kierowca wysiadł o własnych siłach i przed przyjazdem policjantów i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci odnaleźli 30-latka schowanego w pobliskim sadzie. Od kierującego czuć było silną woń alkoholu. W kabinie pojazdu policjanci zauważyli pustą puszkę po piwie i kilka pełnych – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Badanie wykazało, że kierowca jest pijany. Prowadził samochód ciężarowy z przyczepą mając w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Mieszkaniec województwa śląskiego początkowo podawał nieprawdziwe dane i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności, wysokie świadczenie pieniężne oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Do późnych godzin nocnych policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, aż do momentu odholowania pojazdów.
— Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie ich z dróg  jest jednym z priorytetów Policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możemy  powiadomić najbliższą jednostkę policji — również  anonimowo, dzwoniąc pod 112. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał – alarmuje asp. Agata Krawczyk. 

Previous Image
Next Image

info heading

info contentŹródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz