Pijany kierowca staranował bariery energochłonne na S8. Obywatelowi Ukrainy grozi do 12 lat więzienia

erawaPowiat
komentarzy

28-latek usłyszał zarzut sprowadzenia w stanie nietrzeźwości bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. 

Zgłoszenie od innych kierowców wpłynęło do dyżurnego rawskiej komendy w minioną niedzielę (28.03) około godziny 13:00. Z przekazywanych informacji wynikało, że na trasie S-8 z Warszawy w kierunku Wrocławia jedzie man wraz z naczepą, której kierowca nie trzyma toru jazdy. Jedzie całą szerokością drogi od barierki do barierki. Zgłaszający poinformował, że w trakcie wyprzedzania podejrzanie jadącej ciężarówki widać, że mężczyzna kierujący tirem ma przymknięte oczy, tak jakby spał, albo był nietrzeźwy.

Policjanci ruchu drogowego w trakcie patrolu za tym pojazdem zostali poinformowani, że kierowca uderzył już w bariery energochłonne w Julianowie, kilka kilometrów przed Rawą i zatrzymał się na pasie awaryjnym. Funkcjonariusze, kiedy dojechali na miejsce zobaczyli, że mężczyzna jest „pilnowany” przez innych uczestników ruchu, którzy widzieli całe zdarzenie.

Od 28-letniego kierowcy tira wyczuwalna była silna woń alkoholu. W kabinie ciężarówki znajdowały się puste butelki i puszki po alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że obywatel Ukrainy w chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Do badań została pobrana krew na zawartość alkoholu lub środków odurzających.

Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia w stanie nietrzeźwości bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec mężczyzny tymczasowy trzymiesięczny areszt. Kierowcy tira grozi do 12 lat więzienia.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentŹródło: KPP w Rawie Mazowieckiej

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz