Pijany tata na podwójnym gazie. 35-latek wiózł dzieci do przedszkola

erawaPowiat
komentarzy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rawskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który przewoził w samochodzie dwoje małych dzieci oraz swoją partnerkę. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz kierowania pojazdami. 

Do zatrzymania kierującego oplem doszło wczoraj (14.11) około godziny 8:00 w Woli Chojnacie. Oprócz mężczyzny samochodem podróżowała jego partnerka i dwoje dzieci w wieku dwóch i czterech lat. 

Gdy funkcjonariusze podeszli do auta i rozmawiali z kierowcą, wyczuli od niego woń alkohol. Mieszkaniec gminy Biała Rawska z promilem alkoholu w organizmie jechał zawieźć swoje pociechy do przedszkola. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna podczas jazdy ma obowiązek poruszania się w okularach, nieużywanie ich oznacza brak uprawnień.

Nieodpowiedzialny ojciec odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara 3 lat pozbawienia wolności, wysokie świadczenie pieniężne oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.
— Kierowanie pojazdem bez wymaganych okularów jest traktowane jak jazda bez uprawnień. Mając wadę wzroku warto sprawdzić swoje prawo jazdy, a dokładniej rubrykę nr 12 znajdującą się na rewersie. Umieszcza się w niej liczbowe oznaczenia kodów i subkodów, które określają ograniczenia w korzystaniu z uprawnień lub informacje dodatkowe. Wynika to z rozporządzenia w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami – tłumaczy asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Kody oznaczone symbolem 01 dotyczą wymaganej korekty lub ochrony wzroku:

* 01.01 – okulary,
* 01.02 – soczewka(i) kontaktowa(e),
*
01.03 – okulary ochronne,
* 01.04 – szkła przyciemnione,
* 01.05 – przepaska na oko,
* 01.06 – okulary lub soczewki kontaktowe.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz