Piknik nad zalewem, turniej siatkówki plażowej, czy może 7. edycja „Bernardynek Rawskich”. Sprawdźcie co w weekend będzie się działo w Rawie Mazowieckiej…

erawaKultura
komentarzy

W ostatni weekend przed wakacjami w Rawie zaplanowano kilka imprez, o których warto pamiętać. W programie na nadchodzące dwa dni przewidziany jest piknik nad Zalewem Tatar zorganizowany przez lokalny WOPR, Turniej Plażowej Piłki Siatkowej, czy chociażby dobrze już znane „Bernardynki Rawskie”.

Niezależnie czy wolimy rozrywkę kulturalną, czy sportowo-rekreacyjną, w ten weekend powinniśmy znaleźć coś dla siebie wśród imprez proponowanych przez Rawę Mazowiecką. I choć wakacje rozpoczynają się dopiero za tydzień, w mieście już będzie można je poczuć podczas zbliżających się wydarzeń.

> Turniej Plażowej Piłki Siatkowej – Sobota 8:00 (plakat)
Sobotę rozpoczynamy nad rawskim zalewem. Tu na boiskach OSiR’u rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej. Mężczyźni już po raz kolejny zagrają o puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej. Rozgrywki rozpoczną się punktualnie o godzinie 8:00, a zawodników będzie można dopingować do późnych godzin popołudniowych.

>Piknik „Bezpieczne Wakacje – Sobota 12:00 (plakat)
Tego dnia pozostajemy nad rawskim Zalewem Tatar, gdzie o godzinie 12:00 rozpocznie się impreza „Bezpieczne Wakacje”, czyli piknik otwierający sezon letni. W programie wydarzenia zorganizowanego przez WOPR, między innymi gry i zabawy dla dzieci, konkursy plastyczne i konkursy z zakresu ratownictwa wodnego. Nie zabraknie również pokazów pierwszej pomocy, także na wodzie oraz pokazu sprzętu ratowniczego, prezentowanego przez rawską Straż Pożarną.

> Bernardynki Rawskie – Niedziela 14:30 (plakat)
Natomiast w niedzielę przeniesiemy się do parku miejskiego, w którym odbędzie się piknik, przez wszystkich znany pod nazwą „Bernardynki Rawskie”. Czyli wydarzenie organizowane po raz siódmy przez Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”. Wśród zaplanowanych atrakcji tradycyjnie już spływ kanu po rzece Rawce, czy mostek linowy. Nie zabraknie również wielu zabaw dla dzieci, łamigłówek, toru sprawnościowego i tak lubianego przez najmłodszych, malowania twarzy. Podczas imprezy trwającej od 14:30 do 18:30 przewidziany jest także konkurs o sł. bożym O. Bernardzie Kryszkiewiczu.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz