Po raz XII w Rawie Mazowieckiej odbyły się edukacyjne targi dla gimnazjalistów. W budynku starostwa zaprezentowało się kilkanaście szkół…

erawaPowiat
komentarzy

Dobrze wybrać, by nie zmarnować czasu i pieniędzy przeznaczonych na edukację. Do tego dziś przekonywali organizatorzy już XII Targów Edukacyjnych dla gimnazjalistów. Jak zwykle wystawienniczą przestrzenią dla szkół z kilku powiatów stała się sala konferencyjna Starostwa Powiatowego. W tym roku zmieniono formułę wydarzenia, każda szkoła mogła być reprezentowana co najwyżej przez 4 przedstawicieli.

Z jednej strony trudna decyzja gimnazjalisty, z drugiej strony niż demograficzny i walka szkół o każdego ucznia. Tak dziś prawie wszędzie wygląda rekrutacyjny czas w oświacie. W powiecie rawskim jak zwykle, oferta głównie lokalnych szkół, została zebrana pod dachem starostwa. Wszystko po to, by ułatwić uczniom decyzję.
– Wystawcami są wszystkie szkoły z powiatu rawskiego i powiatów ościennych. Między innymi z Nowego Miasta, Skierniewic, czy Tomaszowa. Zależy nam, by młodzież świadomie wybierała przyszły zawód. Jeżeli po ukończonej szkole młodzież nie będzie kontynuowała zatrudnienia lub edukacji, to tak naprawdę środki zainwestowane w edukację są wyrzucone – tłumaczyła Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej, Bożena Woźniak.
Jak poszczególne wybory wyglądają w praktyce? Uczniowie podkreślają, że faktycznie wyniki danej szkoły, czy zawodowe perspektywy są ważne, jednak równie często na decyzje ma wpływ po prostu oddziaływanie najbliższego otoczenia. Więcej na ten temat w materiale video…

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz