Podcina się nam skrzydła. Klub RKS Mazovia mocno rozczarowany tegorocznym podziałem środków przeznaczonych na organizacje propagujące sport…

erawaSport
fot. rksmazovia.pl
komentarzy

W ten sposób podcina się nam skrzydła. Tak w rozmowie z serwisem eRawa.pl prezes klubu RKS Mazovia Wojciech Sujka skomentował tegoroczne rozdanie środków dla pozarządowych organizacji zajmującym się sportem. Wcześniej klub na swojej oficjalnej stronie odniósł się do finansowych rozstrzygnięć jakie zaproponował ratusz. W tym roku klub otrzyma 155 tysięcy złotych. Jak wskazują działacze, to o ponad 35 tysięcy mniej w kontekście trzech ostatnich lat.

fot. Informacja o podziale środków znajduje się na stronie ratusza.

Kilka dni temu, tuż po tym jak na oficjalnej stornie ratusza ukazała się informacja o wynikach konkursu na wsparcie zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, na oficjalnej stronie Mazovii pojawił się dość emocjonalny komentarz. W specjalnym artykule (czytaj tutaj), przytoczone zostały finansowe rozstrzygnięcia, z podkreślonymi na czerwono kwotami, które najbardziej zmieniły się na przełomie lat.

Działacze nie mogą zgodzić się z proponowanymi rozwiązaniami. Jak wskazują, choć ogólna pula środków zwiększyła się, w większości nadwyżkę pochłonęły sekcje siatkarskie. Na internetowej stronie rksmazovia.pl padły otwarte pytania o sens takich posunięć. „Czyżby owa (siatkarska – od red.) sekcja wypromowała bardziej miasto? A może zachęciła rawską młodzież do uprawiania tej dyscypliny?” – czytamy na witrynie.

Prezes Sujka mówi otwarcie – liczyliśmy na dotację większą o 10 tysięcy niż w roku ubiegłym. Nasza praca w 2012 roku zasługiwała na docenienie. Mimo zmniejszonej dotacji klub nadal będzie realizował swoje zadania, choć oszczędności wewnętrzne są nieuniknione. Może się to odbić na ilości grup i trenerów, a także jakości utrzymania infrastruktury. Problem powstanie, gdy będziemy zmuszeni wycofać drużyny z rozgrywek – czarno patrzy w przyszłość sportowy działacz.

Co Wy sądzicie o tegorocznym podziale środków? Szczegółową rozpiskę dotacji można znaleźć na oficjalnej stronie rawskiego ratusza, klikając tutaj. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach…

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz