Policjanci z Białej Rawskiej narażali życie, by ratować mieszkańców płonącego domu. Mundurowi uratowali 3-osobową rodzinę

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Bialscy policjanci wykazali się szybkim i zdecydowanym działaniem, gdy zauważyli, że z komina jednej z posesji wydobywa się słup ognia. Obudzili mieszkańców domu, nieświadomych zagrożenia.

Cała sytuacja miała miejsce w miniony piątek (12.04) przed północą, gdy policjanci z bialskiego komisariatu patrolowali ulice Białej Rawskiej. Nagle zauważyli, że z komina, na jednej z posesji, wydostaje się słup ognia, momentami sięgający nawet 2 metrów wysokości. Mundurowi zareagowali natychmiast. — Zaczęli budzić mieszkańców domu, którzy spali, nieświadomi zagrożenia. Pospieszyli na pomoc domownikom, nie wahając się nawet chwili. Ratowali  z płonącego budynku 2 mężczyzn i kobietę ewakuując ich w bezpieczne miejsce – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Policjanci wezwali straż pożarną, której funkcjonariusze ugasili pożar sadzy. Późna pora nocna spowodowała, że mieszkańcy domu nie wiedzieli jak poważne zagrożenie na nich czyhało. Szybkie i zdecydowane działanie mundurowych przyczyniło się do uratowania trzyosobowej rodziny. Funkcjonariusze kolejny raz udowodnili, że gotowi są nieść pomoc mieszkańcom powiatu rawskiego w każdej sytuacji.

Jeśli zauważyłeś pożar:
– zaalarmuj osoby przebywające w mieszkaniu/domu,
– wyjdź na klatkę schodową i zaalarmuj sąsiadów krzykiem,
– wezwij straż pożarną,
-wybierz numer alarmowy 112, a po uzyskaniu połączenia spokojnie i wyraźnie powiedz:
-) co się pali,
– ) gdzie się pali,
– ) czy zagrożeni są ludzie.

Nie rozłączaj się pierwszy. Operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który odbierze Twoje zgłoszenie, zada Ci dodatkowe pytania odnośnie do zgłaszanego zdarzenia. Zapyta o Twoje imię i nazwisko, dokładny adres lub poprosi o inne informacje, które mogą być przydatne dla służb ratunkowych. Poczekaj więc, aż to dyżurny rozłączy się jako pierwszy, oczywiście pod warunkiem, że nie stanowi to dla Ciebie dodatkowego zagrożenia.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz