Popłyń razem z rawskim WOPRem. Już w sobotę (23.07) kolejna edycja Maratonu Pływackiego

erawaSport
komentarzy

Maraton Pływacki odbywający się w Rawie Mazowieckiej to prawdopodobnie najstarsza impreza pływacka odbywająca się w centralnej Polsce. To już 28. odsłona wydarzenia!

Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna i pamięci Marcina Kaźmierskiego o puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej to impreza sportowa, która od wielu lat organizowana jest w trakcie wakacji w wodach zalewu Dolna. Wydarzenie to już na stałe wpisało się w letni kalendarz miasta. 

Tym bardziej warto pojawić się w najbliższą sobotę (23.07) nad rawskim zalewem, by wspólnie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym spędzić aktywnie czas. 
– Po raz kolejny organizujemy wydarzenie pod hasłem „Pływam bez promili”. Zależy nam, aby i w trakcie takich zawodów przypomnieć jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie nad wodą – mówi Sebastian Zbiros z WOPR w Rawie Mazowieckiej. 

Zawodnicy wystartują w samo południe, natomiast biuro zawodów będzie czynne od godziny 10:00 na przystani rawskiego zalewu. To właśnie tam można zgłosić chęć udziału w tym sportowym wydarzeniu.

Zmagania pływaków będą rozgrywały się w 7 kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. 
– Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, puchary i medale. Chcemy, aby zawodnicy zapamiętali naszą imprezę i wrócili do nas w kolejnych latach – dodaje Sebastian Zbiros. 

Serwis eRawa.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym.  

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz