Postanowił popływać wieczorową porą. Mężczyznę z rawskiego zalewu zholowali mundurowi

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Rawski zalew urokliwy wieczorową porą, ale niekoniecznie odpowiedni do pływania wpław. Nieodpowiedzialne zachowanie mieszkańca Rawy postawiło na nogi służby. 

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 35-latek z Rawy Mazowieckiej, który w niedzielę (18.07), późnym wieczorem postanowił wykąpać się w rawskim zalewie. Spacerowicze zaniepokojeni widokiem płynącego coraz dalej od brzegu mężczyzny, zatrzymali przejeżdżających policjantów i powiadomili ich o całej sytuacji.

Mundurowi nawoływali pływającego, ale ten nie reagował. W trosce o zdrowie i życie mężczyzny wezwano strażaków z łodzią. Mężczyznę wyciągnięto na brzeg. Na szczęście nic mu się nie stało.

Z relacji ratowników WOPR, którzy w niedzielę patrolowali wody Zalewu Tatr wiemy, że wspomniany 35-latek tego samego dnia upominany był o zakazie pływania poza terenem wyznaczonym. Na prośbę ratowników opuścił on wodę, jednak po zmroku, gdy patrol się zakończył – ponownie postanowił wejść do zbiornika. Niestety mężczyzna nie wyciągnął wniosku również z ubiegłorocznego zajścia, kiedy to „bawił się” z ratownikami w chowanego i ukrywał się przed nimi pod molem. Wtedy zajście także zakończyło się interwencją policji. 

Większość wypadków nad wodą jest skutkiem brawury osób zażywających kąpieli, często połączonej z alkoholem, słabą znajomością akwenu, brakiem umiejętności i nieodpowiednim przygotowaniem się do pływania. Często dochodzi do utonięć z powodu braku odpowiedniego nadzoru osób dorosłych nad nieletnimi. Tylko w sobotę 17 lipca 2021 roku w Polsce utonęło 8 osób. Od początku wakacji odnotowano już 67 utonięć. Aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny, musimy pamiętać, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci zależy w dużej mierze od nas samych. Z wodą nie ma żartów!

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz