Poważny pożar w nowo budowanym bloku przy ul. Batorego w Rawie. Świeżo kładziony dach do rozbiórki…

erawaMiasto
komentarzy

Do poważnego pożaru doszło dziś (11.07) po południu na osiedlu Zamkowa Wola w Rawie Mazowieckiej. W ogniu stanął nowo budowany blok przy ulicy Batorego. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia podczas prac budowlanych. 

Informacja o pożarze do straży pożarnej dotarła około godziny 16:00. Natychmiast na miejsce zadysponowane zostały nie tylko wozy z Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej, ale też ochotniczych jednostek z terenu powiatu. Tu okazało się, że płonie zadaszenie budowanego bloku przy ulicy Batorego. Ogień można było łatwo zauważyć na zewnątrz budynku.
– Były bardzo trudne warunki prowadzenia akcji, w budynku jest niski, drewniany strop pokryty papą. Polewanie wodą wewnątrz prowadziło tylko do odparowywania jej. Musieliśmy wszystko ciąć i przelewać wodą. Strażacy pracowali w aparatach ze względu na duże zadymienie powstałe od palącej się papy – mówił bryg. Marcin Szymański z PSP Rawa Mazowiecka.

Cała akcja gaśnicza trwała około czterech godzin, a prawdopodobną przyczyną pożaru, jak podaje straż pożarna, było zaprószenie ognia podczas prac budowlanych. Na miejsce zadysponowane zostały, z PSP Rawa Mazowiecka: dwa wozy gaśnicze, podnośnik, a także Volkswagen Transporter i mniejsze wozy. Z jednostek OSP wezwano: Białą Rawską, Rawę Mazowiecką, także z podnośnikiem oraz Kurzeszyn, Konopnicę, Chodnów, Wilkowice i Starą Wojską. Zniszczony przez płomienie, ale i wodę laną podczas akcji ratowniczej dach ma zostać rozebrany.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentDużo więcej zdjęć z akcji gaśniczej do zobaczenia na naszym kanale facebookowym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz