Prawdziwa gratka dla rowerzystów. Rajd od źródeł Rawki. Sprawdźcie

erawaSport
komentarzy

Weźcie udział w niesamowitej przygodzie. Na śmiałków czeka fantastyczna, 95 kilometrowa trasa. 

Rajd od źródeł Rawki to ukłon w stronę rzeki, którą dotychczas chyba najbardziej doceniali kajakarze. Tym razem jej uroki podziwiać będą mogli rowerzyści, którym właśnie proponujemy wspomniany rajd. 

Uczestnicy wydarzenia wystartują 29 czerwca około godziny 6:00 z miejscowości Turobowice (gmina Koluszki). A swój udział w imprezie zgłaszać można tylko do 20 czerwca, więc spieszcie się. Tu link do rejestracji —> link.

Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma szczegółową mapę z punktami, w których będą przedstawione punkty postojowe.
— Będziemy poruszali się trasami z różnoraką nawierzchnią, dlatego rowery proponujemy zabrać górskie, MTB, grawel, trekkingowe. Cała trasa to około 100km wrażeń, ale ponieważ nie każdy musi zrobić aż tyle, to mamy ułatwienia. Na planowanej trasie będzie znajdowało się kilka wyznaczonych punktów naszych partnerów , w których będzie można uzupełnić płyny i dołączyc na krótszym dystansie. Dodatkowo każdy odcinek będzie miał koordynatorów ułatwiających podróż . Więcej informacji wkrótce, ale już dziś zaznaczcie w kalendarzu, że 29 czerwca odkrywacie tajemnice rzeki Rawki – mówi organizator Krzysztof Duda.

Warto powiedzieć kilka słów o samym rajdzie, który koordynuje ekipa „Jelenie w Terenie”, doskonale znana ze sztafety morsowej w Białej Rawskiej. 

Pierwsza większa przerwa zaplanowana została na zamku w Rawie Mazowieckiej, gdzie będziecie mogli uzupełnić płyny, posłuchać legend lokalnego przewodnika – Jerzego Koprowskiego z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Rawskiej oraz dołączyć do rajdu, jeśli nie zrobicie tego od samego źródła. Podczas kolejnych kilometrów zobaczycie szlak św. Jakuba, stare grodzisko i piękną okolicę. Dalej w programie przewidziana została miejscowość Kamion. W tym miejscu również, dzięki udziałowi Stowarzyszenie Rodzin Familia Kamion oraz Wójta Gminy Puszcza Mariańska będzie miejsce do nawadniania, a zobaczycie między innymi zaporę i elektrownię wodną na rzece. Po krótkim odpoczynku rowerzyści ruszą dalej wzdłuż rzeki, aby wkroczyć na Szlak Nekropolii Wielkiej Wojny. Ruszając w wyprawę zobaczycie jedną z najpiękniejszych plaż rezerwatu Rzeki Rawki, a jadąc dalej znajdziecie się na szlaku Grunwaldzkim i poznacie część tajemnic Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Do rajdu, ci, którzy wybiorą krótszy odcinek, dołączyć będą też mogli w Bolimowie, gdzie poznacie elementy fortyfikacji i umocnień dzięki opowieściom jednego z pasjonatów historii z Projekt Sochaczewskie Fortyfikacje. Dalej czeka na Was ujście rzeki Rawki do Bzury i punkt regeneracyjny zorganizowany przez Sochaczewskie Koło Turystyczno Krajoznawcze.

A później już tylko regeneracja i powrót do domu. 

Mapa trasy z opisem, szczegółami oraz wskazaniem okienek czasowych, a dodatkowo link do śledzenia pozycji na bieżąco oraz kontakt bezpośredni z zapleczem technicznym zarejestrowani uczestnicy otrzymają drogą mailową kilka dni przed startem.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz