Przedszkolaki z patriotyczną postawą.

erawaBez kategorii
komentarzy

Święto Niepodległości w „Tęczowej Jedyneczce” uroczyste

Nie sposób ocenić jak ważne jest kształtowanie świadomości narodowej wśród dzieci. Wychowanie patriotyczne jest ważnym elementem edukacji w „Tęczowej Jedyneczce”. W przedszkolu realizowany jest program własny nauczycieli „Mój dom, moja miejscowość, moja ojczyzna” . Treści programowe realizowane są w ciągu całego roku, a szczególnie w okresie poprzedzającym ważne święta państwowe.

W Przedszkolu Miejskim nr 1 „Tęczowa Jedyneczka” w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, dzieci realizowały kilka zaplanowanych na tą okazję projektów: ,,Biało-czerwoni!’’, ,,100 stron lektury na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości’’, ,,Wierszyk dla Niepodległej’’. We wszystkich grupach wiekowych dzieci poznawały wiersze o tematyce patriotycznej: „Powiewa Flaga”, „Barwy Ojczyste”, „Katechizm polskiego dziecka”, „Co to jest Polska?”, „Ojczyzna”. Dzieci z każdej grupy wykonywały kotyliony na akademię przedszkolną, uczyły się czterech zwrotek hymnu polskiego ,,Mazurek Dąbrowskiego’’ oraz piosenki ,,Jestem Polką i Polakiem’’. Oglądały filmy edukacyjne o tematyce patriotycznej ,,Jestem Polką i Polakiem’’ oraz ,,Symbole narodowe’’.
We wszystkich salach zajęć i w szatni wykonane zostały gazetki patriotyczne, udekorowano korytarze i sale w biało-czerwone barwy (flagi, kwiaty, godła i inne prace wykonane przez dzieci).

Dzieci z grupy ,,Żabki’’ na dzisiaj przygotowały program artystyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości uczestniczą wszystkie dzieci, pracownicy przedszkola i przedstawiciele rodziców.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz