„Ratujmy rawski szpital” dr Nek Noori zaprasza na spotkanie, a spółka AMG Centrum Dializa składa doniesienie do prokuratury

erawaPowiat
komentarzy

W najbliższą środę (14.02) w Miejskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie w sprawie Szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Tym razem inicjatorem jest dr Nek Noori, któremu nie przedłużono umowy o pracę w rawskim punkcie medycznym. W czasie organizowania spotkania do Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej wpływa doniesienie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa.

Spotkanie dotyczące szpitala zaplanowano na godzinę 18:00. Dr Nek Noori mówi, że bez walki szpitala nie odda. Jest to kontynuacja piątkowej (9.02) dyskusji, o której pisaliśmy tutaj. 
– Mimo tego, że dziś dostałem groźnie brzmiącą wiadomość od Centrum Dializa, ja się nie poddaję, nie dam się zastraszyć. Niczego złego nie robię i nie zależy mi na pracy, bo tę mam, ale tylko na obronie pacjentów. Ten szpital chcemy mieć dla siebie, dla mieszkańców – tłumaczy dr Nek Noori. 

Jednak efektem ostatnich dyskusji z udziałem dr. Noori stały się doniesienia złożone przez spółkę. Dziś (12.02) w oficjalnej wiadomości od Witolda Jajszczoka, rzecznika prasowego Centrum Dializa czytamy:
W związku z pojawiającymi się w ostatnich dniach w mediach i portalach społecznościowych wypowiedziami Pana Neka Noori informuję, że Spółka AMG Centrum Medyczne wezwała obywatela Nek Noori prowadzącego działalność medyczną NEK-MED s.j. w Rawie Mazowieckiej do zaprzestania naruszeń art.132 ust.3 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej.
Spółka złożyła również doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej i Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy oraz oszustwa przez Neka Noori, co stanowi czyn z art. 270 §1 kk oraz art. 286 §1 kk.

Witold Jajszczok nie chce komentować stanowiska spółki. Do sytuacji związanej z doktorem Noori odnosi się krótko.
– Dziwne tylko, że doktor tak bardzo krytycznie ocenia ten szpital dopiero w momencie, gdy z nim nie jest przedłużona umowa. Sam szpital, w momencie kiedy w nim pracował, nadawał się do pracy – mówi Witold Jajszczok, rzecznik prasowy AMG Centrum Dializa.

Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej potwierdza, że takie doniesienie faktycznie wpłynęło. 
– Doniesienie wpłynęło dziś (12.02) mailem, nadane do prokuratury. Teraz podlega weryfikacji w ramach postępowania sprawdzającego. Jeżeli materiał ku temu pozwoli, będzie wszczęte stosowne dochodzenie, jeśli nie – będzie odmowa. Mamy 30 dni, by podjąć decyzję czy wszczynamy postępowanie, czy umarzamy – mówi Zastępca Prokuratora Rejonowego Michał Walendzik.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz