Rawa Mazowiecka ma budżet na 2014 rok. Miejscy radni finansowy plan zaakceptowali jednogłośnie…

erawaMiasto
komentarzy

14 głosów „za”, tak zakończyło się głosowanie rawskich radnych nad projektem miejskiego budżetu na 2014 rok. I choć nie dla wszystkich miejskich rajców plan wydawał się optymalny, znów całościowe spojrzenie na finansową perspektywę miasta wzięło górę. Według przyjętej uchwały, do budżetu miasta w bieżącym roku wpłynie blisko 55 mln złotych, wydatki zaplanowano na kwotę ponad 61,8 mln.

Najmniej z budżetu była oczywiście zadowolona opozycja w Radzie Miasta. Radni swój głos zaznaczyli jedynie w dyskusji, nie próbując odzwierciedlić go w wyniku głosowania.
– Wszyscy pamiętają, że dwa nasze kluby złożyły do budżetu miasta propozycję. Z ubolewaniem muszę stwierdzić, że w projekcie budżetu nie wiele się znalazło, żeby nie powiedzieć, że nic – puentował radny Wojciech Kuba (całość wypowiedzi w materiale video).

> Jak wyglądają inwestycyjne plany miasta w 2014 roku. Zobacz tutaj.

Wynik głosowania potwierdził po raz kolejny stabilną sytuację w radzie, jaką może poszczycić się burmistrz.
– Ten wynik głosowania jest zobowiązujący dla mnie, żeby ten budżet poprawiać z miesiąca na miesiąc i dobrze go realizować – podsumowywał Eugeniusz Góraj.

Warto zaznaczyć, że wspomniany budżet jest planem regulującym finanse w roku wyborczym. Tym bardziej zaskakujący jest fakt jednomyślności wśród radnych. Nie ma bowiem prostszej możliwości pokazania własnej wizji miasta, niż poprzez to, jak ukształtowana jest jego finansowa perspektywa.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz