Rawa Mazowiecka przeciw imigrantom. „Patriotyczna Rawa” na facebook’u zachęca do wspólnego sprzeciwu przeciwko przyjmowaniu muzułmańskich imigrantów…

erawaMagazyn
komentarzy

Już blisko 500 osób zapisało się na społecznościowe wydarzenie „Rawa Mazowiecka przeciw imigrantom”. Wydarzenie, jak zapowiadają jego autorzy, ma charakter informacyjny i jedynie gromadzi osoby, które pragną wyrazić swój sprzeciw wobec przyjmowania przez miasto i kraj muzułmańskich imigrantów.

„Jako mieszkańcy Rawy Mazowieckiej pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec przyjmowania przez nasze miasto oraz nasz kraj muzułmańskich imigrantów, masowego napływania ludności o skrajnie innej kulturze i mentalności, która stanowi zagrożenie dla europejskiej cywilizacji (…) Wydarzenie ma charakter informacyjny, będziemy tu zamieszczać informacje, których próżno szukać w mediach głównego nurtu” – czytamy w opisie facebook’owego wydarzenia.

Społecznościową inicjatywę „Patriotycznej Rawy” swoim kliknięciem już poparło blisko 500 internautów. Organizatorzy wydarzenia w swojej aktywności nie pozostają jedynie on-line. W jednym z postów prezentowane są kopie pisemnych zapytań radnych Rady Miasta Rawa Mazowiecka i Rady Powiatu Rawskiego odnoszące się do podnoszonych kwestii. Radny Bartłomiej Kosiacki oraz Adrian Galach dopytywali przedstawicieli lokalnego samorządu o stanowiska w sprawie przyjęcia uchodźców. Podstawą do postawionych pytań były między innymi pisma kierowane do polskich samorządów przez służby Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Do zapytań odniósł się zarówno Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Dariusz Misztal jak i Wicestarosta Marian Krzyczkowski. W przypadku miasta, na pytanie czy gmina jest gotowa przyjąć uchodźców, burmistrz udzielił negatywnej odpowiedzi. Starostwo natomiast nie zajęło w tej sprawie stanowiska. Wicestarostwa w odpowiedzi tłumaczył, że do urzędu nie wpłynęło żadne zapytanie Wojewody w tej sprawie, stąd brak wypracowanej odpowiedzi.

Facebook’owe wydarzenie dostępne jest tutaj – link

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz