Rawa zagrała szanty po raz piąty! Konkursową „Złotą Szeklę” zdobył zespół Tak Zwani Mordercy

erawaKultura
komentarzy

Rawski Festiwal muzyki Żeglarskiej i Turystycznej już za nami. W miniony weekend mieszkańcy Rawy Mazowieckiej mogli bawić się w rytmie szant.

To była już piąta odsłona festiwalu pod hasłem „Rawa Gra Szanty”, który z roku na rok gromadzi w mieście coraz większą grupę wiernych fanów. Bliskość Zalewu Tatar oraz wyjątkowy klimat tej imprezy przyciągnął nie tylko rawian, ale i zespoły chcące powalczyć o nagrodę główną. 

Zacznijmy jednak od początku, plenerowa scena rozśpiewała się już w piątek (13.07), który, choć padało, z taką muzyką nie mógł okazać się pechowym. Tego wieczora na plenerowej scenie wystąpiły cztery zespoły, zabawiających publiczność aż do późnych godzin nocnych.

Sobota natomiast rozpoczęła się grą miejską, podczas której laureaci i finaliści otrzymali kufer złotych monet, a także bony podarunkowe. Nieprzerwanie od kilku lat odbył się również konkurs o „Złotą Szeklę Burmistrza Rawy Mazowieckiej”. W tym roku walczyło o nią aż 13 zespołów. W wyniku obrad zdecydowano, iż zwycięzcą konkursu został zespół Tak Zwani Mordercy. Na drugim miejscu uplasował się Nocny lot, zaś na trzecim Arkadiusz Piechowski.

Nie mogło też obyć się bez nagrody publiczności ta powędrowała do – Zwrot przez twarz.

Impreza odbyła się ze środków z budżetu miasta Rawa Mazowiecka. Portal eRawa.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej zdjęć z festiwalu możecie zobaczyć tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz